Вівторок, 20.11.2018, 08:19

Головна » 2017 » Лютий » 20 » Через Крути у майбуття
Через Крути у майбуття

Цього року виповнилася 99-та річниця Крутянського бою – подія, яка набула для українського народу символічного значення. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва, яку небезпідставно порівнюють зі всесвітньо відомим боєм під Фермопілами, стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

Крути… Маленька цяточка на мапі України. Проте й сьогодні, майже через століття, в умовах нової російсько-української війни, привертає до себе увагу суспільного загалу.

Дійсно, з військової точки зору – це лише трагічний фрагмент, майже епізод певної військової операції, що називалася обороною Бахмацького вузла на залізничній лінії Конотоп – Київ, чи стисліше – оборонний бій нашого війська.

Проте з точки зору історії ми маємо всі підстави стверджувати, що саме від Крут, а не від формальних офіційних дат бере початок українська визвольна революція.

Бій під Крутами – це незабутня сторінка історії нашого минулого. Близько 300 хоробрих, безстрашних юнаків 1918 року у січневі морози прийняли бій з п’ятитисячним більшовицьким загоном біля станції Крути на Чернігівщині. Там і полягли захисники своєї держави, ще діти, але вже мужні воїни.

Крути стали початком нової доби в історії України. Бо саме вони засвідчили: власну державу треба захищати зі зброєю в руках. І саме та обставина, що мученицьку смерть в ім’я України прийняли її юні діти, робить цю подію такою болюче-нестерпною, що не піддається забуттю.

До цієї дати , 27 січня в Голубнівській загальносвітній школі І-ІІІ ступенів був проведений відкритий виховний захід - пам’яті «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ». Захід проводився з метою ознайомлення молоді з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя. Лейтмотивом заходу було проведення паралелі між подвигом героїв Крут та героями АТО. Під час заходу говорилося про необхідність Згуртованості народу України та підкреслювалося, що саме це дозволить сьогодні перемогти агресора. Активну участь в заході брала молодь: готували повідомлення про бій під Крутами учні 11 класу – Августинович Аліна та Андрощук Ганна, декламували поетичні твори, присвячені юним героям учні 5-6 класів . Під час заходу присутні переглянули документальний фільм «Крути», а учень 10 класу – Остапчук Іван виконав «Баладу про Крути». Школярі з великою увагою і шаною віднеслися до прослуханої бесіди.  Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання.

Ця трагедія, яка сталася 99 років потому назавжди залишиться в пам'яті українського народу. Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися, – невмируща. Адже українські юнаки ціною власного життя вписали героїчну сторінку в історії визволення нашого народу. Нехай пам'ять про молодих героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас взірцем боротьби за свободу і незалежність України.

Климейко Вікторія Василівна, педагог-організатор, вч. історії Голубнівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Переглядів: 86 | Додав: golubnivska | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2017  »